[ad_1]

سومین مجلّد از مجموعه کتاب‌های تولیدشده از برنامه “معرفت” با عنوان “راز هستی” که به دیدگاه‌های فلسفی غلامحسین ابراهیمی دینانی می‌پردازد با تحقیق و تدوین اسماعیل منصوری لاریجانی منتشر شد.

به گزارش ایسنا، در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: میراث مکتوب بشر حکایت از آن دارد که چرایی و چگونگی آفرینش جهان هستی برای ما نوع بشر همواره رازآلود و حیرت­‌آفرین بوده است. هرچند تلاش دانشمندان علوم مختلف از یک سو، و فعالیت‌های فکری فلاسفه و حکمای الهی از سوی دیگر، موجب رفع بسیاری از ابهامات و حل بسیاری از مسائل جهان شده است، با رشد و تکامل ذهنیت بشر بر وسعت و پیچیدگی نادانسته‌ها و ابهامات هم افزوده شده است.

برنامه “معرفت” یکی از پربیننده­‌ترین برنامه‌های سیمای جمهوری اسلامی ایران در بخش معارف است. این برنامه از سال ۱۳۸۸ به طور مستمر از شبکه چهار سیما پخش شده است. در این مدت، بیان روان و شیوای استاد دینانی موجب جذب طیف وسیعی از مخاطبان شده است.

کتاب حاضر سومین مجلّد از مجموعه کتاب‌های تولیدشده از برنامه “معرفت” با عنوان راز هستی است. از ویژگی‌های بارز این مجموعه، بیان مطالب عمیق حکمی و عرفانی در قالب الفاظ و اصطلاحات روشن برای فهم دقیق مطلب برای اغلب مردم است.

در این قسمت از مجموعه تلویزیونی “معرفت” طی ۱۳ گفت‌وگوی شیرین و روان فلسفی با استاد دینانی، به سیاق رشته حکمی مباحث ایشان، تلاش حکمای مسلمان برای کشف حقیقت هستی و رسیدن به برداشتی منطقی و حتی‌الامکان قانع‌کننده از معنای حیات دنبال شده است. حکمای ما ناگزیر برای ورود به بحث در ماهیت هستی در پی اصول بدیهی بوده‌اند. حکیم ملاصدرا “وجود” را اصل بدیهی در نظر گرفته، شیخ سهروردی ” نور” و سلسله عرفا “تجلی” را. بنابراین، چگونگی نیل به هریک از این اصول بدیهی به حقیقت وجود و مباحث وجودشناسی، و استقرار نظام منسجمی از مفاهیم فلسفی، و نیز چگونگی رابطه هستی با خداوند مود مداقه قرار می­‌گیرد.

چاپ نخست کتاب “راز هستی” در ۳۰۴ صفحه و با قیمت ۱۶ هزار تومان از سوی انتشارات سروش منتشر شده و در اختیار علاقه‌مندان به مباحث فلسفی قرار گرفته است.

مشتاقان برای تهیه کتاب به صورت تک‌جلدی و کلی به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان شهید مطهری، نرسیده به خیابان شهید مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن ۸۸۳۱۰۶۱۰-۰۲۱ یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن ۶۶۴۹۳۶۲۰-۰۲۱ مراجعه کنند.

فروش اینترنتی کتاب نیز از طریق سایت انتشارات سروش به نشانی: http://soroushpublishingco.ir  امکان‌پذیر است.

انتهای پیام

[ad_2]

ماخذ

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
Website