[ad_1]

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: پیام راهپیمایی اربعین، برادری، برابری، احیای دین و نجات انسان‎ها از گمراهی است.

به گزارش ایسنا، آیت الله مرتضی مقتدایی روز دوشنبه (۸ آبان) در مراسم اعزام مبلغین اربعین که در شبستان امام خمینی(ره) در حرم مطهر حضرت معصومه(س) با مشارکت شورای تبلیغ، دفتر تبلیغات، بعثه رهبری و سازمان اوقاف برگزار شد، گفت: توفیق بزرگی شامل حال مُبلغان شده و این فرصتی طلایی است که باید به خوبی از آن بهره ببرید.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: تبلیغ دین در واقع مجاهدت در راه خداست و جایگاه مهمی دارد؛ مُبلغان با تبلیغ و احیای دین به مجاهدت می‌پردازند.

آیت‌الله مقتدایی اظهار کرد: طبق روایات، زیارت اربعین حسینی از علائم ایمان است، مُبلغان علاوه‌بر زیارت در تبلیغ دین نیز تلاش می کنند و از اجر بالایی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: در برخی از روایات، زیارت امام‌حسین(ع) معادل حج آمده است و در برخی دیگر نیز معادل حج در کنار پیامبر(ص) توصیف شده است.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه یادآور شد: افرادی که راهی زیارت اربعین می‌شوند، باید قدردان این فرصت ارزشمند باشند چرا که زیارت امام حسین(ع) برکات و آثار زیادی دارد.

وی گفت: شرط قبولی زیارت آن است که با معرفت و شناخت کافی آن را بجا بیاوریم، زیارتی که در آن معرفت نهفته باشد پذیرفته خواهد شد.

آیت‌الله مقتدایی خطاب به مُبلغین با بیان اینکه در این سفر همراه زائرانی هستید که با عشق و شور حسینی پا به رکاب نهاده‌اند، تصریح کرد: شما وظیفه دارید در معرفتِ آن، که کیفیت زیارت است اثرگذار باشید؛ باید معرفت نسبت به امام‌حسین(ع) و زیارت، یکی از رسالت های مهم در تبلیغ مبلغان در این سفر باشد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تصریح بر اینکه مُبلغان در حقیقت هدف امام حسین(ع) را از قیام عاشورا در این سفر معنوی تبیین کنند، بیان کرد: همچنین احکام دین و رفتار اسلامی و رفتار دینی را برای زائران به خوبی تبیین کنید، چرا که این ارکان نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

آیت‌الله مقتدایی خاطرنشان کرد: در قیام عاشورا سخنان امام در برخی اثر نکرد، ایشان وقتی دید سخنانش در میان امت اثر ندارد؛ خون خود را در راه خدا فدا کرد تا اثر گذار باشد.

وی تاکید کرد: تبلیغ باید اثرگذار باشد و معرفت بیفزاید سید الشهداء خواست تا مردم را از جهالت نجات دهد پس این رسالت مهم را از یاد نبرید.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه اربعین اجتماعی عظیم است و در هیچ آئینی چنین اجتماعی وجود ندارد، عنوان کرد: راهپیمایی اربعین یک مانور بزرگ شیعه و عزت اسلام و شوکت برای تشیع و عظمت دین و اسلام است چنین فرصتی را در تبلیغ دریابید.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: با حضور در اربعین می توان دین خدا را احیا کرد و مردم را از جهل رهانید و ارزش ها را ترویج داد.

وی خاطرنشان کرد: محبت امام حسین(ع) در روز قیامت مومنان را بهشتی می کند پس اربعین را به بهترین نحو گرامی بداریم و در این سفر معنوی با توجه به جایگاه آن بدانیم جمعیت چند میلیونی برای خدا، برادری و نجات انسان ها که پیام اربعین است پا در میدان گذاشته اند.

انتهای پیام

[ad_2]

ماخذ

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
Website