[ad_1]

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: اینکه ۲۰ میلیون جمعیت بدون هیچ مشکلی در پیاده‌روی اربعین گردِ هم جمع می‌شوند، نشان‌دهنده انسجام اخلاقی است و این می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در جهان داشته باشد.

آیت‌الله کاظم صدیقی با حضور در غرفه ایسنا در بیست‌وسومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با بیان اینکه حرکت سیدالشهدا یک حرکت فرهنگی و تبلیغی است، اظهار کرد: خون امام حسین (ع) در امتداد غدیر است و این شهادت سبب شد که غدیر همواره زنده بماند.

وی ادامه داد: حرکت اربعین و این پیاده‌روی باشکوه در امتداد عاشورا شکل گرفته است. امام راحل فرمودند هرچه داریم از محرم و صفر است و این پیاده‌روی نیز احیاگر غدیر و احیاگر خون امام حسین (ع) است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران یادآور شد: پیاده‌روی اربعین دستاوردهای بسیار زیادی دارد که از جمله آن مقابله فرهنگی، سیاسی و اخلاقی با هجمه‌های دشمن است و ما می‌توانیم در این جنگ نرم از پیاده‌روی اربعین که بسیار باشکوه و باعظمت است نهایت استفاده را برای ترویج فرهنگ حسینی داشته باشیم.

آیت‌الله صدیقی ادامه داد: پیاده‌روی اربعین یکی از جبهه‌های پرقدرت ما است و از طریق این پیاده‌روی می‌توانیم، پرچم عاشورا به اهتزاز دربیاوریم و روحیه حماسی و شهادت‌طلبی  را در بین مردم ترویج بدهیم.

وی یادآور شد: اینکه ۲۰ میلیون جمعیت بدون هیچ مشکلی در کنار یکدیگر جمع می‌شوند، نشان‌دهنده انسجام اخلاقی است که در بین مردم جهان وجود دارد و این خودش یک مدینه فاضله است که می‌تواند در ابعاد بسیار زیادی تاثیرگذار باشد.

انتهای پیام

[ad_2]

ماخذ

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
Website