[ad_1]

همزمان با آغاز دهه کرامت رادیو قرآن و شبکه قرآن و معارف سیما به تشریح ویژه‌برنامه‌هایی که در این ایام تدارک دیده شده است، پرداختند.

به گزارش ایسنا، احمد ابوالقاسمی در نشست تشریح برنامه‌های رادیو قرآن که صبح امروز شنبه (۳۱ تیر ماه) به منظور تشریح برنامه‌های این شبکه از جمله برنامه نمای نزدیک و برنامه‌های دهه کرامت برگزار شد با اشاره به پخش مجله خبری «نمای نزدیک» گفت: این برنامه با رویکرد آگاهی‌رسانی، بررسی، تحلیل و پیگیری فعالیت‌های قرآنی کشور در حوزهای مردمی و دولتی به همراه آیتم‌هایی مانند؛ اعلام سرخط مهمترین خبرها و رویدادهای قرآنی کشور، تحلیل، بررسی و پیگیری اخبار ویژه قرآنی، ارتباط با خبرگزاری‌های قرآنی، میکروفن خبرساز، پوشش نشست‌ها، محافل؛ نمایشگاه‌های قرآنی و پی‌گیری سوژه‌های خاص در کنار پیگیری سوژه‌ها به صورت زنده با حضور مسؤولان در برنامه، معرفی جلسات اساتید مطرح و جلسات ناشناخته و گم نام در شهرها و روستاها، معرفی موسسات قرآنی فعال در سراسر کشور، پی‌گیری سوژه‌های شخص محور و موضوع محور در سراسر کشور، معرفی جدیدترین کتب در حوزه قرآنی، معرفی سایت‌ها و اپلیکیشن‌های کاربردی در حوزه قرآنی و خبرهای فضای مجازی، پرداختن به فعالیت‌های قرآنی استان‌ها، آگاهی‌رسانی از برنامه‌های قرآنی رسانه ملی در رادیو و تلویزیون با اجرای کارشناسی جواد نصیری و تهیه‌کنندگی و سردبیری فاطمه رحمانی روزهای زوج از ساعت ۱۶:۱۵ تا ۱۷ پخش خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌های دیگر رادیو قرآن و با بیان این مطلب که با توجه به نامگذاری سال ۹۶ به نام «اقتصاد مقاومتی؛ تولید ـ اشتغال» از سوی مقام معظم رهبری بنا داریم که در برنامه‌های امسال رادیو قرآن به مبانی اقتصاد اسلامی و آموزه‌های قرآنی و روایی پیرامون تولید و اشتغال بپردازیم. در این برنامه ما از کارشناسان و پژوهشگران اقتصادی بهره می‌بریم که این برنامه در روزهای یکشنبه و سه‌شنبه هر هفته ساعت ۱۱:۲۰ پخش می‌شود.

او ادامه داد: درباره ارتقای سطح علمی معلمان نیز برنامه ویژه‌ای با وزارت آموزش و پرورش داریم. همچنین سعی شده است تا با مدارس استان تهران تعامل‌هایی داشته باشیم و برنامه‌ای تحت عنوان برنامه «هدیه‌های آسمانی» در خود مدارس تولید شود و پس از آن در روزهای پنجشنبه ۹:۱۵ الی ۱۰ در شبکه رادیویی قرآن پخش شود.

مدیر رادیو قرآن یادآور شد: ما برنامه‌ای برای ترجمه قرآن کریم نیز داریم که این برنامه توسط آقای فیاض پخش می‌شود و در ابتدا ترجمه واژه‌ها را داریم و پس از آن به سمت فهم آیات می‌رویم. این برنامه عصرگاهی با محوریت جزء ۳۰ قرآن کریم از اول مهرماه به روی آنتن می‌رود که آموزش، روخوانی، روان‌خوانی و حفظ قرآن از جمله برنامه‌های آن است.

ابوالقاسمی در ادامه با اشاره به برنامه‌های گروه تلاوت و محافل رادیو قرآن، گفت: در سال‌های ۹۰ تا ۹۲ یک برنامه‌ای تحت عنوان برنامه صبحگاهی از رادیو قرآن پخش می‌شد که در آن آیتم‌هایی مانند تلاوت‌های کوتاه را داشتیم که خوشبختانه برنامه بسیار موفقی بود. سعی داریم که موضوع‌بندی هفتگی با نگاه به تقویم و بحث سبک زندگی با موضوعاتی از مصادیق مبتلابه جامعه، نظریه شکرگذاری، پرهیز از دروغ، غیبت، فضل علم و … را در این برنامه داشته باشیم. در فضای مجازی تلگرام و سروش حضور داشته‌ایم و اولین فراخوان را به منظور جذب خبرنگار افتخاری ارسال کرده‌ایم.

وی ادامه داد: «راه برتر» یکی دیگر از برنامه‌های ما است که در آن به مسائل آموزش مهارت زندگی با نگاه قرآنی پرداخته می‌شود و شیوه مهارت ارتباطی، بررسی مدیریت استرس و خشم با نگاهی به آیات قرآنی، مدیریت افراد اقتصادی، سبک زندگی، رفتارها، هدف‌ها در روابط اجتماعی و گروهی و مدیریت استراتژیک با مبانی توکل به مفاهیم برنامه‌ریزی در این برنامه مورد بحث و ارزیابی قرار می‌گیرد.

ابوالقاسمی ادامه داد: راز آسمان از دیگر برنامه‌های رادیو قرآن است که در آن به آموزش نجوم با محوریت آیات قرآن پرداخته می‌شود. این برنامه از مرداد ماه به صورت زنده در روزهای سه‌شنبه از ساعت ۱۸ الی ۱۹ پخش می‌شود و برنامه نمایشی در نمایش‌نامه‌های کوتاه تحت عنوان تلنگر را داریم که این برنامه از اواسط مرداد ماه به روی آنتن می‌رود.

وی در ادامه تاکید کرد: مطرح کردن موضوعات چالشی و متداول روزمره مردم را در ویژه برنامه قرآن و زندگی داریم که در این برنامه به اتفاقات مختلف در جامعه توجه می‌شود. کرسی‌های تفسیر از دیگر برنامه‌های ما است که در آن به مباحث علوم قرآنی پرداخته می‌شود. بررسی و تطبیق داستان‌های قرآن با تورات، ‌ انجیل و تلموت از دیگر برنامه‌های رادیو قرآن است که این برنامه تحت عنوان سفیران عشق با استفاده از کارشناسان ادیان‌های مختلف از شهریور ماه به روی آنتن می‌رود.

ویژه برنامه های شبکه قرآن و معارف در دهه کرامت

همزمان با آغاز دهه کرامت، شبکه قرآن و معارف سیما هم ویژه برنامه‌هایی را برای مخاطبان در نظر گرفته است.

«نگاه خورشید» عنوان ویژه برنامه این شبکه قرآن و معارف سیما در شبهای دهه کرامت می باشد که از دوشنبه ۲ مرداد از ساعت ۲۲ الی ۲۳ به صورت زنده و مستقیم به روی آنتن می رود.

این برنامه گفتگو محور که با حضور مهمانان ویژه به بیان سیره عملی و فضائل اخلاقی حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) می پردازد از شهرهای مقدس قم و مشهد پخش خواهد شد.

جنگ شبانگاهی «راه نشان» با محوریت بیان مسائل اجتماعی از دیدگاه قرآن کریم از دیگر برنامه های این شبکه در دهه کرامت می باشد که در این ایام و در ساعت ۲۳:۳۰ بصورت زنده تقدیم مخاطبان می شود .

بررسی شخصیت حضرت فاطمه معصومه (س) و امام رضا (ع) در مستند «فیض دیدار» همه روزه در دهه کرامت ساعت ۵:۳۰ بامداد به روی آنتن خواهد رفت.

جشن ویژه دهه کرامت در امامزاده صالح (ع) در قالب برنامه «نسیم کرامت» ششم مرداد ماه از ساعت ۱۹ به صورت زنده پخش خواهد شد.

سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر رفیعی با محوریت تفسیر سوره احزاب هر شب ساعت ۲۰ از حرم حضرت معصومه (س) به روی آنتن می رود.

گفتگو با مادران و دختران حافظ  قرآن تحت عنوان «مادرانه» در روزهای سه شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۴:۳۰ از این شبکه پخش می شود .

همچنین برنامه زنده طلیعه و سخنرانی های آیات عظام جوادی آملی و صدیقی از دیگر برنامه های درنظر گرفته شده در این ایام است.

انتهای پیام 

[ad_2]

ماخذ

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
Website