مسئول کارگاه آفرینش های هنری ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان گفت: ساخت چهار درِ حرمین شریفین سامرا پس از دو سال تلاش هنرمندان در اصفهان به پایان رسید.
محمدحسین ایرانپور در حاشیه حضور در کارگاه ساخت این درهای متبرک در دانشگاه اصفهان اظهار داشت: طراحی و ساخت این درها که از دو سال پیش آغاز شده بود، این روزها به اتمام رسیده و برای نصب در حرم مطهر امامین عسگرین علیهماالسلام، آماده انتقال به سامرا است.
وی با بیان اینکه این درها هرکدام در ابعاد یک متر و۲۱ در دو متر و۲۰ سانتی متر طراحی و ساخته شده است، افزود: ۵۰ هنرمند، مفتخر به خلق آثاری از جمله قلمزنی برجسته روی مس، میناکاری، طلاکاری، خوشنویسی، معرق، گره چینی، نجاری و هنرهای تزیینی روی این درها شده‌اند.
مسئول کارگاه آفرینش های هنری ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان جنس این درها را چوب ساج اعلام کرد و  گفت: به نیت پنج تن آل عبا و ظهور منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج)، مضامینی برگرفته شده از آیات مقدس قرآن کریم، زیارت جامعه کبیره، اسماءالله و در قسمت بالای هر کدام از درها صلوات بر محمد و آل محمد طراحی و حک شده است.
وی خاطرنشان کرد: به علت مسائل امنیتی در سامرا هنوز زمان دقیق ارسال و نصب این درها در حرم امامین عسگریین علیهماالسلام مشخص نیست اما قراراست همزمان با تعویض ضریح مطهر این امامان معصوم از طرف تولیت حرم در سامرا اعلام شود.

منبع:مشرق نیوز

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

۲ thoughts on “پایان ساخت درهای حرم امامین عسگریین(ع) در اصفهان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
Website