یک عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه راهپیمایی اربعین دارای سه بُعد سیاسی، فرهنگی و اعتقادی است، گفت: دشمن درصدد ایجاد اختلال در پیاده‌روی اربعین است و ما باید با بهره‌گیری از دستاوردهای این پیاده‌روی، عاشورا را به جهان معرفی کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید هاشم بطحائی گلپایگانی با حضور در غرفه ایسنا در بیست‌وسومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها، با آرزوی توفیق برای این خبرگزاری در راستای عظمت راهپیمایی اربعین، اظهار کرد: راهپیمایی اربعین یک حرکت عظیم و بزرگ است که جنبه‌های مختلفی دارد؛ از جمله این جنبه‌ها احیای فرهنگ عاشورا است که مردم با حضور در پیاده‌روی اربعین از مقام امام‌حسین (ع)، شهدای کربلا و اسرای عاشورا تقدیر و تجلیل می‌کنند.

وی ادامه داد: بُعد دیگر پیاده‌روی اربعین، بُعد سیاسی آن است که فرهنگ و نهضت حسینی را برای جهانیان به منصه ظهور می‌رساند و از طریق این پیاده‌روی، پرچم نهضت حسینی در سرزمین‌های دیگر نیز به اهتزاز درمی‌آید.

این عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: دنیای کفر، نفاق، تکفیری‌ها و وهابیت از این پیاده‌روی احساس خطر بزرگی می‌کنند و می‌خواهند به عناوین مختلف پرچم عاشورا که در جهان به اهتزاز درآمده است را از حرکت باز دارند و با حضور در این پیاده‌روی عظیم، می‌توانیم در مقابل نقشه‌های شوم آنها بایستیم.

گلپایگانی یادآور شد: راهپیمایی اربعین حرکت عظیمی است که ملت‌ها را از سراسر جهان از اروپا و آمریکا و سایر نقاط به خود جذب می‌کند و این یک انقلاب و نهضت عظیمی است که تاثیرگذاری آن از جبهه جنگ گرم نیز بیشتر و بهتر است. ما با شرکت در این پیاده‌روی می‌توانیم در بُعد سیاسی جهان تاثیرات ژرف و عمیقی داشته باشیم.

وی یادآور شد: پیاده روی اربعین در بُعد اعتقادی مردم نیز تاثیر بسیار زیادی دارد و افرادی که اگر در اعتقادات خود یک تزلزلی داشته باشند با شرکت در این پیاده‌روی اعتقادات آنها محکم‌تر می‌شود و در کل می‌توان گفت پیاده‌روی اربعین دارای سه بُعد تشکر و قدردانی از مقام امام حسین (ع) و اصحاب و یاران ایشان، بُعد سیاسی و بعد اعتقادی است.

این عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: دولت باید برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن این پیاده‌روی تدابیری بیندیشد و با گرانی‌هایی که در این عرصه به وجود می‌آید و برخی می‌خواهند حتی از اتوبوس‌ها و نقلیه‌های عمومی سوءاستفاده کنند با مردم همکاری کنند.

وی گفت: برخی می‌خواهند با ویزاهای جعلی که به مردم ارائه می‌کنند، این پیاده‌روی را دچار مشکل کنند. باید هزینه‌های این سفر کم شود، چرا که دشمن درصدد سوءاستفاده از این نهضت و قیام حسینی است و می‌خواهد با صدور ویزاهای جعلی آسیب به مردم بزند. ما باید در این عرصه اقدامات بسیار زیادی داشته باشیم تا از دستاوردهای این پیاده روی بهره ببریم.

انتهای پیامماخذ

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
Website