[ad_1]

بر اساس آخرین اخبار رسیده، اصغر امیرنیا مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:با توجه به اینکه شهر مشهد در سال ٢٠١٧ به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شد ،این شهر میزبان کشورهای اسلامی و همسایه برای برگزاری جشنواره خوشنویسی آیات قرآنی خواهد بود.

امیرنیا با اشاره به اینکه استان خراسان رضوی برای اولین بار به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و به صورت بین المللی برگزار کننده این جشنواره در رشته خوشنویسی خواهد بود ،گفت: از بسیاری از داوران داخلی و بین المللی برای قضاوت آثار هنرمندان در این جشنواره دعوت به عمل آمده است.

وی گفت: جشنواره بین المللی خوشنویسی در ۵ رشته خطوط آزاد، ثلث ،نثر،نستعلیق و خط شکسته برگزار خواهد شد.افتتاحیه این جشنواره در شهریورماه سال جاری و اختتامیه در نیمه دوم دی ماه خواهد بود.موضوعات این جشنواره آیات توصیفی قرآن کریم، احادیث و روایات از کتب معتبر و مستند اسلامی می باشد.

مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه بیان داشت: در مراسم اختتامیه ضمن تقدیر و اهدا جوایز نمایشگاهی از آثار جشنواره فوق افتتاح خواهد شد.حدود ١۴٠ میلیون تومان بودجه برای اهدا جوایز به برترین آثار در نظر گرفته شده است.

امیرنیا افزود: شیوه برگزاری جشنواره بدین صورت است که هنرمندان و خوشنویسان آثار خود را موضوع و سوال آن مربوط به حوزه قرآن و عترت می باشند  کاغذی با ابعاد مشخص به صورت خام اراده دهند.

همچنین این آثار می بایست به صورت خوشنویسی  صرف و بدون تذهیب و یا پاسپارتو و … باشند و تنها صفحه خام در اختیار داوران قرار گیرد.

وی اظهار کرد: پس از داوری آثار شرکت کنندگان تذهیب و قاب خواهد شد ،سپس در کتاب نمایشگاه چاپ و در معرض دید مخاطبین در نگارخانه قرار خواهد گرفت.

[ad_2]

منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
Website