[ad_1]

معاون فرهنگی و هنری و ارتباطات موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) گفت: متأسفانه منشور روحانیت امام خمینی (ره) در حوزه‌های علمیه ما خیلی مورد توجه نیست. ما آماده هر گونه همکاری هنری، فرهنگی و پژوهشی در این عرصه هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی کمساری با حضور در غرفه ایسنا در بیست‌وسومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با بیان اینکه موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) سال‌هاست که مشغول به فعالیت در حوزه‌های چند رسانه‌ای و پرتال امام خمینی (ره) است، اظهار کرد:‌ ما رسمی‌ترین سایت تخصصی مربوط به امام راحل را راه‌اندازی کرده‌ایم و در بخش چند رسانه‌ای نیز فعالیت داشته‌ایم و آرشیوی تولیدی در این عرصه ارائه داده‌ایم. همچنین سایت‌های خبری همچون سایت جماران نیز برای ایفای نقش بهتر و معرفی امام راحل در این عرصه راه اندازی کرده‌ایم و موسسه چاپ و نشر و تنظیم آثار را نیز داریم.

وی اظهار کرد: شبکه‌های اجتماعی این امکان را بیشتر فراهم کرده‌اند که ما بتوانیم در راستای فعالیت‌ها و اقدامات امام راحل دستاوردهای بیشتری به مردم معرفی کنیم. متأسفانه ما برای اینکه بخواهیم در این عرصه فعالیت بهتری داشته باشیم، بودجه نداریم و با همین بودجه‌ی کم، اقدامات زیادی در این عرصه داشته‌ایم و با ایجاد پایگاه‌هایی در شبکه‌های اجتماعی، اقداماتی را آغاز کرده‌ایم و به تدریج در کلیپ‌های کوتاه و یک دقیقه‌ای آثار و محتواهای ارزشمندی از امام راحل منتشر می‌شود.

معاون فرهنگی و هنری و ارتباطات موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) بیان کرد:‌ همچنین آرشیوهایی را برای خروجی مولتی‌مدیا در نظر گرفته‌ایم که از این طریق بیشتر می‌توانیم آثار امام راحل را معرفی کنیم. فیلم «آینه و آفتاب» را به جشنواره روح‌الله تغییر دادیم و از این طریق می‌توانیم آرشیوهای صوتی و تصویری در راستای فعالیت‌های امام راحل قبل و بعد از انقلاب داشته باشیم و فیلم‌های کوتاه و مستنداتی را براساس دستاوردهای روز در اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌ایم.

«فرزند صبح» برای جشنواره فیلم فجر امسال کران می‌شود

“کمساری” با بیان اینکه به نظر من در عرصه سینما نیز ما می‌توانیم برای فعالیت‌های امام راحل برنامه‌های زیادی داشته باشیم، خاطرنشان کرد: فیلم «چ» حاتمی‌کیا قهرمان اصلی آن امام خمینی بود که در پایان فیلم پیام امام راحل در آن زمان پخش شد. همچنین فیلم «فرزند صبح» را که موسسه در سال‌های 76 ساخته و یک اکران ناموفقی داشت، امسال مجددا مورد بازخوانی و تدوین قرار گرفته و امیدواریم «فرزند صبح» به جشنواره امسال برسد و موسیقی و همچنین تغییراتی در این فیلم رخ داده است. موسسه توان مالی تهیه‌کنندگی را ندارد و امیدواریم وزارت ارشاد و سازمان سینمایی در این عرصه ما را یاری رسانند.

وی تصریح کرد: خاطره‌نگاری موسسه از دیگر کارهای ارزشمندی است که انجام داده‌ایم و چند جلد مکتوب نیز در این راستا منتشر کرده ایم. اسناد مبارزاتی امام خمینی (ره) و یاران ایشان نیز در چند جلد نوشته شد که در سال‌های گذشته در نمایشگاه کتاب از آن‌ها رونمایی کردیم. همچنین در حال تهیه دانشنامه امام خمینی (ره) هستیم و چندین سال بر روی آن وقت گذاشته‌ایم. خوشبختانه موسسه در حوزه پژوهش و خاطره‌نگاری امام راحل اقدامات خوبی داشته است.

معاون فرهنگی و هنری و ارتباطات موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) در جواب به این سوال ایسنا که موسسه برای اجرایی شدن منشور روحانیت امام راحل در حوزه‌های علمیه چه اقداماتی داشته است، گفت: متأسفانه حوزه‌های علمیه ما برای ارائه منشور روحانیت امام راحل خیلی اقدامات مناسب و خوبی نداشته‌اند. از نظر من حوزه انقلابی، حوزه‌ای است که اندیشه‌های امام را برای جوانان و طلبه‌های جوان مطرح کند. ما آماده همکاری هنری، فرهنگی و پژوهشی برای ترویج منشور روحانیت امام در بین حوزه‌های علمیه هستیم و امیدواریم حوزه‌های ما بیش از گذشته به این منشور روحانیت توجه کند چرا که ظرفیت بسیار عظیمی دارد و ما باید از آن بهره ببریم.

انتهای پیام  

[ad_2]

ماخذ

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
Website