[ad_1]

نکوداشت مرحوم آیت‌الله واعظ‌زاده‌ خراسانی به منظور تقدیر از تلاش‌های این چهره ماندگار در عرصه قرآنی برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام علی رحمانی، دبیر علمی همایش نکوداشت مرحوم آیت‌الله واعظ‌زاده‌ خراسانی با اعلام این خبر گفت: این همایش با توجه به مقام و جایگاه مرحوم آیت‌الله واعظ‌زاده خراسانی در عرصه قرآن، در مشهد برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به ویژگی‌های مرحوم آیت‌الله واعظ‌زاده خراسانی، اظهار کرد: ایشان از جمله چهره‌های جهان اسلام و مفاخر حوزه علمیه و دانشگاه و از معدود افرادی بود که زیر نظر بزرگانی چون امام خمینی (ره) و آیت‌الله بروجردی به مطالعه موضوعات دینی و قرآنی می‌پرداخت.

وی همچنین از آماده چاپ بودن کتاب «جامع احادیث شیعه» خبر داد که توسط مرحوم آیت الله واعظ‌زاده‌ خراسانی و زیر نظر آیت الله بروجردی با موضوع فقیه نوشته شد.

حجت‌الاسلام رحمانی با اشاره اینکه ۲۸ یادداشت از سوی افرادی که مرحوم واعظ‌زاده‌ خراسانی را در جهان می‌شناختند، برای این همایش ارسال شده، گفت: محقق داماد، آیت‌الله خسروشاهی، رسول جعفریان، ساشادینا از اساتید دانشگاه ویرجینیا و حسن انصاری، عضو هئیت علمی دانشگاه پنسیلوانیا از جمله این افراد هستند.

به گفته وی، برگزاری نمایشگاهی از فعالیت‌های مرحوم واعظ‌زاده‌ خراسانی و معرفی مجدد دو اثر ارزشمند از ایشان از جمله برنامه‌های جانبی این مراسم است.

این مراسم ۳۰ آذرماه امسال با همکاری دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد و بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی ساعت ۸ صبح در سالن همایش‌های دفتر تبلیغات خراسان رضوی برگزار می‌شود.

آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی صبح ۲۸ آذرماه سال گذشته در اثر کهولت سن در مشهد دارفانی را وداع گفت. پیکر این عالم بزرگوار در دارالعباده حرم مطهر امام هشتم(ع) به خاک سپرده شد.

انتهای پیام

[ad_2]

ماخذ

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
Website