[ad_1]

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد با بیان اینکه مساجد خراب به درد اسلام نمی‌خورند گفت: مسجد آباد مسجدی است که در آن شهید پروری تعلیم داده می‌شود و مساجد ما دائما باید به روز شوند که بتوانیم با هجمه‌های فرهنگی مقابله کنیم.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام ‌والمسلمین محمد جواد حاج علی اکبری در همایش تجلیل از فعالان علمی آموزشی مساجد کشور که امروز دهم آبان ماه در مجتمع فرهنگی و آموزشی محراب برگزار شد، با بیان اینکه در قرآن کریم مومنان به دو دسته تقسیم می‌شوند، اظهار کرد: آن کسی که اهل مجاهدت است بر مومن قائد برتری دارد. مومن قائد مومنی است که اهل بهرهمندی و استفاده است و یک شخصیت کم خاصیت در جامعه دارد و بیشتر درصد بهر بردن از دین است. خداوند مومن مجاهد را میپذیرد که همواره در وسط میدان است و سفره دار است و سفره دین را برای سایرین باز میکند و ذات جهاد در مجاهدت است.

وی ادامه داد: مسجد محل حضور مومنان است و مسجد با مومن است که خراب یا آباد میشود. مسجدی که در آن فقط یکسری دور هم جمع می شوند نمیتواند تاثیری در جامعه داشته باشد. اگر 100 سال هم دور هم باشند دشمنان و سایرین ضرری از آنها نمیبینند، اینها همان مومنان قائد هستند که کاری ندارند در همسایگیشان چه میگذرد و مسجد را پناهگاه مومنین نمیکنند.

رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد تصریح کرد: مسجد آباد، انقلاب کرد و شهید داد. ما باید برای مساجد آباد که کانون فعالیتهای مومنان مجاهد است فعالیت کنیم. در مسجد آباد انسانها به فکر یکدیگر و جامعه اطراف خود هستند و به تعبیر مقام معظم رهبری این مسجد هسته مقاومت است و به تعبیر امام مسجد سنگر است.

حاج علی اکبری یادآور شد: خاک مسجد شهیدپرور است و مسجدی که در آن مومن مجاهد باشد همواره به فکر مردم است. مسجد باید کارکرد فرهنگی، تربیتی، آموزشی، اجتماعی و سیاسی داشته باشد و سفره سیاست، بصیرت و خدمت به مردم در آن باز باشد و معنویت و دلدادگی و عشق به الله در آن موج بزند و روحیه جهادی از دیگر ویژگی های مسجدی است که مومن مجاهد در آن فعالیت می‌کند.

وی یادآور شد: دشمن می خواهد جامعه ما را از هرگونه توان فرهنگی که قدرت عظیم ما است خالی کند و ما باید با روحیه جهادی درصدد پرورش مومن مجاهد برآییم. بخشی از مساجد ما آباد است اما بخشی از آن نه و همین مشکل بسیار عظیمی است که باید درصدد رفع آن برآییم.

رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد ادامه داد: اشراف به مسائل روز و آگاهی از فناوری‌های نوین باید در دستور کار ائمه جماعات قرار گیرد. ما باید با مسجدی که مومن مجاهد دارد آسیب‌های اجتماعی را رفع کنیم و کاری کنیم که جوانان به سمت مسجد برگردند. ما از آغاز دهه 70 فعالیت در مساجد را دست کم گرفتیم اما خدا را شکر هنوز هستند مساجدی که فعالند ولی فعالیت آنها بسیار کم است. مساجد ما باید مرتب به روز شوند، متاسفانه برخی از مساجد را گرد مرگ گرفته است. اگر مساجد ما خراب شود آن وقت همه چیز را باخته ایم.

در این مراسم از خانواده شهید طلبه هادی ذوالفقاری تجلیل شد، همچنین از هفت جلد کتاب 900 صفحهای نوشته ویژه ائمه جماعات جدیدالورود و از آیین نامه شرح وظایف ائمه جمعه و لباس متحدالشکل خادمان مساجد رونمایی شد.

انتهای پیام

[ad_2]

ماخذ

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
Website