[ad_1]

بر اساس آخرین اخبار رسیده، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی قبل از ظهر پنج‌شنبه در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد طی سخنانی با اشاره به ضرورت نظارت بر چاپ کتاب عنوان کرد: انتشار کتاب و نشریات یکی از غدغه‌ها و مشکلات بوده است.

وی با بیان اینکه در گذشته کتاب‌هایی چاپ شده که از نظر محتوا دارای اشکالاتی است، ابراز کرد: هر کسی قلم به دست گرفته، محقق شده و چیزی نوشته است و بر این اساس باید بر چاپ کتاب نظارت بیشتر شود تا از اشتباه مصون باشد.

استاد سطوح عالی حوزه در ادامه افزود: کتاب‌هایی توسط افرادی کم سواد و یا با غرض ورزی چاپ شده است که متناسب با مقتضیات اسلامی نیست.

وی در ادامه استفاده از الفاظ را مورد اشاره قرار داد و ضمن تأکید بر اینکه هنر دارای جذابیت‌های خاصی است، گفت: قرآن کریم، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه از لحاظ هنری جذاب هستند.

آیت الله نوری همدانی در ادامه بیان داشت: اسلام با هنر مخالفتی ندارد اما برخی از مواقع ممکن است که هنر بر اساس اسلام استفاده نشده باشد و این در حالی است که هنر مثبت که از لهو لعب دور باشد در اسلام تأثیرگذار است.

وی در ادامه به سفرهای خود به کشورهای مختلف از جلمه کشورهای آفریقایی اشاره و بیان کرد: این کشورها در سیطره استکبار بودند و شناخت آنها هم از اسلام بر اساس تبلیغات سنی‌ها و وهابیت بود.

آیت الله نوری همدانی افزود: این در حالی است که وقتی آنها با شیعیان و تبلیغات آنان از دین آشنا می‌شوند در آن زمان است که فرهنگ اصیل اسلام و اهل بیت(ع) را به خوبی می‌شناسند و مورد استقبال آنها قرار می‌گیرد.

[ad_2]

منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
Website