[ad_1]

معاون فرهنگی دادگستری کل استان تهران گفت: قرآن کتاب موعظه و بشارتی برای اهل ایمان و به تمام معنا شعار رحمت الهی است.

به گزارش ایسنا به نقل از دادگستری کل استان تهران، حجت‌الاسلام و المسلمین فئوادیان در پنجمین مرحله استانی مسابقات قرآن کریم قوه قضاییه با برشمردن ویژگی‌های قرآن کریم اظهار کرد: خدا را شاکریم که امروز با حضور بهترین عزیزان افتخار این را کسب کردیم که مجدداً در خدمت قرآن باشیم و با برپایی همایش و محفل انس با قرآن مسابقاتی در رشته‌های مختلف از این کتاب مقدس آسمانی برگزار کنیم.

وی قرآن کریم را تجلی رحمت الهی به بشریتی که سرسلسله موجودات عالم خلقت است عنوان کرد و متذکر شد: معلم اصلی مقام ربوبی و شاگرد آن انسان است که تمام برنامه اش برای هدایت او می باشد و تعلیم و تعلم قرآن نیز از رحمت های مقام ربوبی بوده و هیچ‌گونه خلاف باطنی در این دستور آسمانی دیده نمی شود؛ چرا که قرآن کتابی برای فرقان حق و باطل و بیان زشت و زیبایی های بشریت و تمیز دهنده زیبایی های خلقت است و احسن حدیث می باشد. کلماتی زیباتر از قرآن در خصوص آن موجود نیست. قرآن کتاب موعظه و بشارتی برای اهل ایمان و به تمام معنا شعار رحمت الهی است.

معاون فرهنگی دادگستری کل استان تهران، هدف از برگزاری این سلسله مسابقات را گسترش معارف قرآنی برشمرد و افزود: انجام اینگونه مسابقات به منظور بهره مندی از هدایت قرآنی است و بایدآثار سازنده و مثبت آن را در محیط کار، خانواده، روحیه فردی و اجتماعی ملاحظه کنیم؛ چرا که این کتاب دارای برکات زیادی برای زندگی ما و وسیله یادآوری خداوند متعال در دل های مومنین و همانند نوری در ظلمات است.

فئوادیان در خصوص اعجاز شگفت‌انگیز قرآن گفت: طی قرن‌های متمادی با تلاش مفسرین و علمای اسلامی از قرآن کریم تفاسیر زیادی به عمل آمده، لیکن با وجود این تلاش‌ها فقط مقدار محدودی از معارف آن کشف شده و خداوند را شاکریم که این توفیق را به دادگستری کل استان تهران عنایت فرمود که با برنامه خاصی که معاونت فرهنگی قوه قضائیه در اختیار ما قرار داده، بتوانیم در خدمت قرآن باشیم.

معاون فرهنگی دادگستری کل استان تهران در خاتمه سخنان خود به بیان گزارشی از عملکرد معاونت فرهنگی پرداخت و تصریح کرد: برگزاری مرحله اول مسابقات قرآن کریم با حضور 435 شرکت کننده در رشته‌های مختلف از جمله حفظ، مفاهیم و… برگزاری دوره آموزشی روان خوانی قرآن کریم با حضور 150 شرکت کننده، انجام بیش از 150 ختم قرآن در واحدهای قضایی و ستادی، برگزاری شش محفل انس با قرآن، اجرای تلاوت مجلسی در واحدهای قضایی، برگزاری آزمون روخوانی قرآن کریم، برگزاری تلاوت حرفه‌ای در دارالقرآن غرب استان تهران، آموزش تلاوت قرآن توسط اساتید برجسته حوزوی برای بانوان، تجهیز واحد قرآن به نرم افزارهای جدید تلاوتی، انجام مشاوره‌های قرآنی به صورت تلفنی و سایر موضوعات مرتبط، بخشی از فعالیت ما در این معاونت است.

در پایان این مراسم با حضور داوران برجسته کشوری مسابقات در رشته‌های مختلف آغاز شد که نتایج آن متعاقباً اعلام می شود.

انتهای پیام

[ad_2]

ماخذ

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
Website