[ad_1]

بر اساس آخرین اخبار رسیده، سی و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن وعترت دانش‌آموزان در مهرماه سال ۹۵ آغاز شد که پس از گذراندن مرحله منطقه‌ای و استانی، نهایتاً به مرحله کشوری رسید. طبق برنامه، بخش پژوهشی دختران و پسران در تیرماه  در استان اردبیل به کار خود پایان داد و با ارزیابی داوران ۱۲۰ نفر دانش‌آموز دختر به عنوان نفرات برتر مشخص شدند.

 آمار اعلام شده از حضور ۶۷۰ دانش‌آموز دختر و ۷۵۰ دانش‌آموز پسر در این دوره از مسابقات حکایت می‌کند که اختلاف آمار پسران با دختران به برای بیشتر بودن رشته‌های بخش پسران به نسبت دختران است. 

امّا بخش پژوهشی مسابقات، ۱۵ مردادماه سال جاری به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار خواهد شد و تا ۲۵ مردادماه نیز ادامه خواهد داشت.

برگزاری مسابقات سراسری قرآن دانش‌آموزان پیش از این توسط سازمان اوقاف و امور خیریه تحت عنوان «شکوفه‌ها» برگزار می‌شد امّا به برای دارا بودن ظرفیت جامعه هدف و مخاطبان وزارت آموزش و پرورش، طی انعقاد تفاهم‌نامه  ای میان مرکز امور قرآنی  سازمان اوقاف و وزارت آموزش و پرورش، برگزاری آن از سه سال گذشته به آموزش وپرورش محول شده وبا مشارکت دو دستگاه برگزار می شود .

[ad_2]

منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
Website