[ad_1]

معاون امنیتی انتطامی وزارت کشور با اشاره به ناآرامی های اقلیم کردستان گفت: مسائل کردستان تاثیری بر مراسم اربعین نخواهد داشت.

به گزارش ایسنا، حسین ذوالفقاری در جمع خبرنگاران در جواب به سوالی مبنی بر این که مسائل کردستان عراق می تواند بر مراسم اربعین تاثیر گذار باشد اظهار داشت: امیدواریم مسائلی که در اقلیم در حال رخ دادن است، به زودی حل و فصل شود و باب گفت‌وگو بین اقلیم و دولت مرکزی باز شود اما باتوجه به منطقه جغرافی مراسم اربعین، مسائل اقلیم تاثیری بر راهپیمایی اربعین ندارد.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور در باره تهدید داعش در روند برگزاری مراسم اربعین اظهار داشت: داعش اخیرا شکست های متعددی در منطقه خورده است به همین دلیل احتمال می دهیم دست به اقدامات تروریستی بزند به همین منظور در جلساتی که با مقامات عراقی داشتیم، تاکید کردیم که تهدید داعش مورد توجه باشد زیرا ممکن است عناصر آنان بخواهند اقداماتی انجام دهند. سال گذشته یک اقدام تروریستی پس از مراسم اربعین انجام شد، بنابراین تاکید داشتیم امنیت زائرین قبل و بعد مراسم مورد توجه مسئولین عراق باشد.

ذوالفقاری درباره وضعیت مرزهای کشور با اقلیم کردستان در پی ناآرامی های این منطقه گفت: رسما چیزی به نام بسته شدن مرزها نداشته ایم و چون شرایط اقلیم کردستان تا حدودی نا پایدار بود، کالاهایی که رانندگان می خواستند به داخل عراق وارد کنند در بازارچه های مرزی تبادل می شد اما چون از روز گذشته مشکلاتی به وجود آمده است،  احتیاطا توقفی داریم و منتظریم شرایط بهتر شود.

انتهای پیام

[ad_2]

ماخذ

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
Website