[ad_1]

بر اساس آخرین اخبار رسیده، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری قبل از ظهر دوشنبه در دیدار اعضای شورای هماهنگی دهه کرامت ضمن تبریک ایام دهه کرامت با بیان اینکه در ارتباط با معصومین دو امر مهم شادی و حزن مهم است، گفت: جامعه ما در مسائل مربوط به شادی و حزن دچار افراط و تفریط شده است.

وی با تأکید بر اینکه در این موارد باید تعادل را رعایت کرد همانگونه که معصومین رعایت می‌کردند، ابراز کرد: در دستورات دینی و احادیث ائمه معصومین(ع) حد و مرزهای شادی و حزن مشخص شده و همین حد و حدودها را می‌توان در جامعه توسعه داد.

امام جمعه قم ادامه داد: اگر این حد و مرزها در جامعه نشر داده شود و در اعمال ما نمود پیدا کند می‌توان جوانان بسیاری را به سمت دین دعوت کرد.

نباید اقدامی صورت گیرد که جوانان دین گریز شوند

وی با تأکید بر اینکه نباید اقدامی صورت گیرد که جوانان دین گریز شوند، گفت: باید به گونه‌ای در مسیر دین حرکت کنیم که خشنودی اهل بیت(ع) را به دنبال داشته باشد و این امر هم زمانی رخ می‌دهد که در مسیر و فرموده‌های آن‌ها حرکت کرده باشیم.

آیت الله حسینی بوشهری افزود: نباید مراسم‌ جشن‌های اهل بیت(ع) را به مراسم عزاداری تبدیل کرد که این خدمت به اهل بیت(ع) نیست و آنچه که مهم است حرکت در خط و مسیر آن‌ها است.

وی دهه کرامت را دارای ظرفیتی عظیم دانست و بیان کرد: با توجه به این ظرفیت عظیم می‌توان با ایران هراسی و اسلام هراسی که استکبار در جهان ایجاد کرده مقابله کرد و جواب مناسبی به این تبلیغات داد.

[ad_2]

منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
Website