[ad_1]

مدیر حوزه علمیه خواهران کشور گفت: مرکز فناوری اطلاعات حوزه علمیه خواهران گام‎های بسیار خوبی در این مسیر برداشته است؛ امروزه در جایی حضور داریم که می توانیم مدعی باشیم که حوزه علمیه خواهران، پیشتاز حضور موثر در فضای مجازی در کل کشور است.

به گزارش ایسنا، حجت‎الاسلام والمسلمین محمودرضا جمشیدی روز دوشنبه (۲۷ شهریور) در دومین همایش ملی فضای مجازی حوزه علمیه خواهران گفت: روحانیت شیعه به معنی با هدف زندگی کردن و زندگی کردن در مسیر و خط انبیا و ائمه است؛ انبیای الهی هیچگاه در مقابل ظلم و ستم و به بردگی کشیدن انسان‎ها خاموش نبودند و این مساله باید برای طلاب نیز ملاک و هدف مسیر باشد.

وی گفت: توسعه فناوری اطلاعات این فرصت و امکان را برای طلاب ایجاد کرده و به همین خاطر باید از این فرصت استفاده کنیم و از این تمکنی که خدا برای ما ایجاد بوجود آورده باید برای ابلاغ پیام الهی و اقامه نماز و زکات و امر به معروف و نهی از منکر بهره ببریم.

مدیر حوزه علمیه خواهران کشور گفت: امروز اگر به شبهات زن و مرد مسلمانی که در آن سوی عالم حضور دارد پاسخگو نباشیم، هیچ عذری نداریم؛ زیرا امروز می‎توانیم از این فضای مجازی به بهترین شکل استفاده کنیم، زیرا در قیامت از ما می پرسند که چرا مسیر تبلیغی را نیاموختیم و دیگران را با معارف الهی آشنا نکردیم.

وی افزود: مرکز فناوری اطلاعات حوزه علمیه خواهران گام‎های بسیار خوبی در این مسیر برداشته است؛ امروزه در جایی حضور داریم که می توانیم مدعی باشیم که حوزه علمیه خواهران، پیشتاز حضور موثر در فضای مجازی در کل کشور است.

جمشیدی اظهار کرد: ۱۰ هزار طلبه فاضل حوزوی خواهر، از یک درگاه محتوا در حال تولید محتوا و نشر آن در فضای مجازی هستند؛ رهبرمعظم انقلاب تاکیدات بسیاری نسبت به این مساله داشتند و این مرکز نیز تلاش می‎کند که در برای رفع نگرانی‌های ایشان گام‌های جدی بردارد.

وی گفت: با توجه به رشد چشمگیر این فضا، نباید به این حد از رشد بسنده کرد؛ بخش اولی که در عرصه فضای مجازی حوزه علمیه خواهران انجام شده، ایجاد یکی از پیشرفته ترین مراکز داده‌های اسلامی در ایران و خاورمیانه است که این افتخار برای همیشه بر تارک حوزه‌های علمیه شیعه به خصوص حوزه علمیه خواهران نقش خواهد بست.

مدیر حوزه علمیه خواهران کشور گفت: امروز مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران دارای پیشرفته‌ترین مجموعه حوزوی و غیر حوزوی در عرصه آموزشی و پژوهشی کشور است.

وی افزود: بیش از ۱۵ نوع برنامه کاری در حوزه آموزشی و واحدی و پژوهشی و تسهیلاتی و مالی و… برای طلاب ایجاد شده است.

جمشیدی اظهار کرد: بخش دوم فعالیت، بخش آشنایی طلاب است که در بیش از ۳۰۰ نقطه کشور با کمترین امکانات و هزینه دوره‎های آموزشی برای طلاب خواهر برگزار شده است.

وی گفت: آنچه جایگاه ویژه و ظرفیت ویژه حوزه علمیه خواهران را به همگان اثبات کرد، خواهران طلبه بودند؛ طلاب ثابت کردند که می‎توانند در عرصه فضای مجازی اثرگذار باشند.

مدیر حوزه علمیه خواهران کشور گفت: اعتقاد داریم که همه بخش‎های حوزه‎های علمیه از مدیریت صف و ستاد باید تلاش کنند که فضلا و اساتیدی را تربیت و همراه کنیم که توان حضور موثر و بی آفتی در فضای مجازی داشته باشند.

وی تصریح کرد: شبکه کوثرنت که بزرگترین شبکه محتوای دینی، آموزشی و پژوهشی ویژه خوهران است، بستری برای انجام همه فعالیت‎های فضای مجازی و میدان رزمایش ویژه بانوان طلبه برای حضور در فضای مجازی است.

جمشیدی اظهار کرد: پس از این مرحله طلاب باید با فضای مجازی بیرون از این شبکه ارتباط گرفته و فعالیت موثر و بی آفت داشته باشند؛ طلاب این مرکز توان میدان داری امر آموزش و… هستند.

وی با اشاره با اهمیت کار تیمی و جمعی در عرصه فضای مجازی گفت: این مرکز ۱۰۰ هزار فارغ التحصیل دارد و ۷۵ هزار نفر نیز در حوزه علمیه خواهران فعالیت دارند؛ ۱۵ هزار طلبه در جامعه الازهرا و ۵ هزار طلبه نیز در جامعه المصطفی فعالیت دارند و با جمع حوزه علمیه خواهران، این سپاه تبلیغی به بیش از ۹۵هزار نفر می‎رسد که اگر این سپاه یکدیگر را تکمیل کنند می توانند قلل رفیع در جهان را تسخیر کنند.

مدیر حوزه علمیه خواهران کشور گفت: امروزه اوضاع مسلمانان در عراق و افغانستان و یمن و لبنان و پاکستان و…. جنایات عظیمی به اسم اسلام بر علیه مسلمانان روا داشته می شود ولی نکته خاص اینجاست که بیشترین یارگیری دشمنان، از طریق فضای مجازی انجام شد؛ نباید در این اوضاع ساکت نشست، بلکه باید به هر روشی در مقابل این آسیب‌ها ایستادگی کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

ماخذ

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
Website