[ad_1]

مراسم افتتاحیه جشن‌های دهه کرامت به میزبانی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی و با حضور مسوولان، زائران و مجاوران این آستان مقدس برگزار شد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین ارباب سلیمانی – دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با تبریک ایام دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه(س) اظهار کرد: افتتاحیه جشن‌های دهه کرامت امروز در قم بود. حدود 80 هزار مسجد در سراسر کشور این فرصت را دارند تا یاد و نام امام رضا(ع) را در دل‌ها ساری و جاری کنند. برای اولین بار 92 هزار هیئت مذهبی در این جشن‌ها شرکت دارند و 40 هزار پایگاه بسیج و 23 هزار کانون فرهنگی هنری مساجد و 8 هزار بقاء متبرکه در این جشن‌ها حضور دارند.

وی خاطرنشان کرد: در تاریخ اسلام هجرت‌های متعددی بوده است اما سه هجرت از جایگاه متمایزی برخوردار است. اولین هجرت، هجرت پیامبر (ص) از مکه به مدینه است و دومین هجرت، هجرت امام حسین (ع) و هجرت سوم هجرت امام رضا(ع) به این منطقه است که شاهد گسترش انقلاب فکری و فرهنگی در این منطقه هستیم. گرچه هجرت امام رضا(ع) اختیاری نبود اما هنر امام رضا(ع) این بود که توانست تهدید را به فرصت تبدیل کند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: امام رضا(ع) در سفر خود تلاش کرد به گونه‌ای حرکت کند که باطل وارد حرم نشود و پاکی حق همیشه مشخص باشد. مقاومت یکی از درس‌های هجرت است که باید در این ایام مورد مطالعه و بازخوانی قرار بگیرد. حضرت رضا(ع) با درایت موانع را کنار زد و گروه‌های علمی که حیات‌بخش اسلام ناب بود را تشکیل داد تا از این طریق مرز بین اسلام و کفر مشخص شود. در این دهه سعی شده که فرهنگ امام رضا(ع) در بین مردم ترویج پیدا کند.

در این مراسم همچنین اکبر شیخ- دبیر جشنواره امام رضا(ع)- با تبریک آغاز دهه کرامت گفت: خوشبختانه امسال یکی از سیاست‌های ما در بنیاد امام رضا(ع) این بود که جشن‌ها در سطح کشور به صورت مردمی پراکنده شود و در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها 332 برنامه برگزار می‌شود که به نسبت سال گذشته 80 درصد افزایش داشته است.

وی گفت: 929 هزار اثر به این جشنواره رسیده است و 45 هزار دستگاه به صورت مستقیم و غیرمستقیم با جشنواره در ارتباط هستند. در حدود 1000 نقطه از جهان این جشن‌ها برپا می‌شود.

در این مراسم، جمال‌پور فرماندار شهرستان ری گفت: متاسفانه در جامعه امروز ما از اخلاق و فضایل دینی فاصله گرفته‌ایم و امیدواریم به برکت اهل بیت (ع)،کرامت، دستگیری و زندگی مورد پسند اسلام در جامعه افزایش پیدا کند. ما باید از ظرفیت اعم اطهار(ع) و امامزادگان برای ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی بهره ببریم. هر چقدر در جامعه اخلاق ظهور و بروز داشته باشد بیشتر به اهداف خود می‌رسیم.

در این مراسم با حضور هاشمی استاندار تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین ارباب سلیمانی رئیس جشن‌های دهه کرامت، اکبر شیخ مدیرعامل جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) و  سلیمی از اساتید برجسته قرآن و تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) از سه نفر از فرزندان دختر شهدای مدافع حرم تجلیل شد. همچنین خادمان حرم حضرت معصومه (س) مولودی‌خوانی داشتند و پس از آن پرچم گنبد حرم حضرت معصومه (س) به اهتزاز درآمد و با حضور مردم و مسوولین حرم حضرت عبدالعظیم (ع)، امامزاده حمزه و امامزاده طاهر (ع) گلباران شد.

انتهای پیام

[ad_2]

ماخذ

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
Website