[ad_1]

بر اساس آخرین اخبار رسیده، پرفسور شیرازی، رئیس دانشگاه جامع اسلامی رادن فتح و پرفسور مسافر، رئیس دانشگاه جامع اسلامی علاءالدین اندونزی که به دعوت دانشگاه مذاهب اسلامی به ایران سفر کرده اند، صبح روز گذشته، جمعه ۲۸ مهرماه با حضور در شهر مقدس قم و زیارت حرم حضرت معصومه(س)، به همراه حجت الاسلام مختاری ریاست و مسئولان دانشگاه مذاهب اسلامی با آیت الله نوری همدانی دیدار و گفتگو کردند.

آیت الله نوری همدانی در این دیدار با اشاره به توطئه دیرینه دشمنان اسلام برای تحریف چهره حقیقی اسلام گفت: علمای اسلامی باید با تحقیق، تالیف، تعلیم و تبلیغ اسلام را خوب بشناسند و بشناسانند. 

این مرجع تقلید شناخت و شناساندن دین، تلاش برای وحدت امت اسلامی و مقابله با فرقه‌های انحرافی و استکبار جهانی را از مهمترین وظایف امروز علمای جهان اسلام خواند.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به تاکید اسلام بر اتحاد مسلمانان برای نشان دادن قدرت، عزت و عظمت اسلام افزود: امروز هیچ امری مهم تر از وحدت و انسجام مسلمانان نیست و علمای جهان اسلام در این زمینه نقش مهمی را دارند.

وی مردمی بودن و نمایش چهره واقعی اسلام ناب و اخلاق اسلامی را در عمل به مردم وظیفه ی دیگر علمای جهان اسلام برشمرد و تصریح کرد: شما موظفید با کسانی که ترویج وهابیت و فرقه های انحرافی و دروغین می کنند مقابله کنید.

آیت الله نوری همدانی سومین وظیفه مهم علمای جهان اسلام را شناخت دشمن و مقابله با ظلم و ستم ارزیابی کرد و افزود: امروز مبارزه با استکبار و سلطه گران بسیار مهم است.

در این دیدار پروفسور محمد شیرازی رئیس دانشگاه جامع اسلامی اندونزی با ابراز خرسندی از حضور در ایران و دیدار با علما بر آمادگی برای استفاده از ظرفیت های همکاری علمی و دینی بین دو کشور تاکید کرد.

رئیس دانشگاه جامع اسلامی اندونزی گفت: همکاری های روبه رشد سال های اخیر با ایران باعث شناخت بهتر جامعه علمی اندونزی از اسلام و ایران شده است.

روسای برخی دانشگاه های بزرگ دینی اندونزی به دعوت دانشگاه مذاهب اسلامی برای گسترش همکاری های دوجانبه به ایران سفر کرده اند و قرار است در همین راستا نشست ارتباطات علمی آموزشی دانشگاه های ایران و اندونزی روز یکشنبه ۳۰ مهرماه با حضور روسای این دو دانشگه از ساعت ۱۰:۳۰ در دانشگاه مذاهب اسلامی-تهران برگزار شود.

 

[ad_2]

منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
Website