[ad_1]

بر اساس آخرین اخبار رسیده، حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی، نماینده ولی فقیه و رِئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در دومین همایش قرآن، عترت و نماز که با حضور کارشناسان فرهنگی و پرورشی ادارات‌کل آموزش و پرورش کشور در مجتمع فرهنگی آموزشی شهید چمران برگزار شد، گفت: قرآن کریم بسیاری از بیماری‌ها مانند بیماری‌های جسمی، روحی و حتی بیماری مدیریتی جامعه را برطرف می‌کند.

وی با بیان اینکه قرائت قرآن کریم باید همراه با معرفت باشد، افزود: متولیان قرآنی در درجه اول خود حامل پیام قرآنی باشند و با عمل به قرآن کریم آن را در جامعه ترویج دهند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه فراگیری قرآن کریم با چنین جلساتی در جامعه افزایش پیدا می‌کند و امیدواریم از اینگونه جلسات قرآنی به‌خوبی استفاده شود، تصریح کرد: تلاوت قرآن کریم صرفاً برای سرگرمی و هنر آن نیست، بلکه باید برای فراگیر شدن آن در سرتاسر دنیا تلاش کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی با بیان اینکه هرکسی باید در حد توان خود برای ترویج قرآن کریم در جامعه تلاش کند، خاطرنشان کرد: باید به داشته‌های خود در حوزه‌های فرهنگی و قرآنی توجه و از آنها بهره‌گیری کنیم.

وی با اشاره به اینکه برترین و موفق‌ترین افراد را باید برای حوزه قرآنی به‌کارگیری کرد، افزود: شهید حججی بین خود و خدای خود کاری کرد که تبدیل به شهید جهانی و سخنگوی شهدای جهان اسلام شد که اینها از تربیت‌شدگان مکتب قرآن کریم هستند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه یکی از وظایف اصلی همه مسئولان کشور را ترویج فرهنگ قرآنی دانست و گفت: باید تلاش شود تا بحث قرآن و عترت را به گفتمان عمومی تبدیل کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی در پایان  با بیان اینکه گفتمان قرآنی باید به مطالبه عمومی تبدیل شود، تاکید کرد: آموزش و پرورش ظرفیت عظیمی در تربیت نیروهای قرآنی دارد که مسابقات زیر ۱۸ سال دانش‌آموزی فرصت خوبی برای ایجاد نشاط قرآنی در مدارس و تربیت نخبگان قرآنی است.

[ad_2]

منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
Website