[ad_1]

فرمانده قرارگاه تاکتیکی ترافیکی جنوب کشور گفت: با توجه به موج بازگشت زائران اربعین حسینی ترافیک در مسیر محورهای منتهی به مرزهای شلمچه و چذابه روان است.

سرهنگ «ستاد شهریار بهزادبصیرت» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به روند تردد زوار بازگشتی از کربلای معلی، اظهار کرد: با توجه با موج بازگشت زائران اربعین حسینی که از روز گذشته آغاز شده است، ترافیک در مسیر محورهای منتهی به مرزهای شلمچه و چذابه روان است. 

وی با بیان این‌که تمهیدات لازم برای بازگشت زائران از کشور عراق در نظر گرفته شده است، افزود: با توجه به تدابیر اتخاذ شده در پایانه مرزی شلمچه اتوبوس‌های درون و برون‌استانی در بارانداز منطقه آزاد اروند مستقر هستند و آمادگی کامل برای انتقال زائران به شهرها و استان‌های کشور را دارند. 

وی از انتقال زوار تا پارکینگ‌های مرزهای شلمچه و چذابه خبر داد و افزود: ناوگان حمل و نقل اتوبوسرانی به صورت 24 ساعته در حال خدمت‌رسانی به زوار است و آمادگی انتقال زائران را از نقطه صفر مرزی به پارکینگ‌های مرزها دارند. 

بهزادبصیرت با اشاره به اجرای طرح ترافیکی در مسیر منتهی به مرز شلمچه اظهار کرد: از دو روز گذشته مسیر برگشت برخی از اتوبوس‌ها را به جاده قدیم خرمشهر به اهواز انتقال دادیم تا ترافیک روان و ایمنی در مسیر محورهای منتهی به شهرستان اهواز ایجاد شود. 

وی از یک طرفه شدن مسیر مرز چذابه در تابستان خبر داد و افزود: تردد خودروها در مسیر چذابه به بستان به مسافت 30 کیلومتر یک طرفه شده و همچنین در بحث ترافیکی مرز چذابه نیز تدابیر ویژه‌ای اتخاد شده است. 

فرمانده قرارگاه تاکتیکی ترافیکی جنوب کشور با بیان این‌که پیش‌بینی می‌شود از روزهای آینده ترافیک عادی در مسیر محورهای مختلف برقرار شود، از رانندگان خواست با پلیس همکاری لازم را داشته باشند و تصریح کرد:  رانندگان در مسیرهای خروجی از گذرگاه‌های مرزها و مسیرهای خروج از استان خوزستان با پلیس راهنمایی و رانندگی همکاری کنند و در برگشت از زیارت حتما استراحت کافی داشته باشند زیرا خستگی راه و نداشتن تعادل و خواب‌آلودگی از عوامل اصلی ایجاد حادثه هستند. 

وی یادآور شد: رانندگان حتما با سرعت مطمئنه در مسیرهای منتهی به شهر خود حرکت کنند و به نکات ایمنی توجه ویژه داشته باشند.

انتهای پیام

[ad_2]

ماخذ

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
Website