[ad_1]

بر اساس آخرین اخبار رسیده به نقل از نمایندگی وزارت امور خارجه در استان قم، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار ابراهیم رحیم‌پور معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به بازتاب وضعیت ناگوار مسلمانان میانمار بر افکار عمومی کشور و توقع مراجع عظام و مردم از مسئولان دستگاه دیپلماسی اظهار داشت: وزارت امور خارجه از همه ظرفیت‌ها و مجاری بین‌المللی در راستای فشار بر دولت میانمار بهره گرفته و مسئله مسلمانان روهینگیا تا بهبود شرایط بحرانی و اسفبار آن‌ها در دستور کار و مذاکره قرار داشته باشد.

وی با اشاره به سابقه همزیستی مسالمت‌آمیز جوامع مسلمان و بودائی بر لزوم گفت‌وگوی علمای طرفین تأکید کرد و آن را عامل مؤثری در راستای کاهش بحران و کنترل جریان‌های از هر دو طرف ارزیابی کرد.

معاون آسیا و اقیانوسیه وزیر امور خارجه نیز در این دیدار اقدامات صورت گرفته از طرف دستگاه دیپلماسی کشور و همچنین ارسال کمک‌های انسان دوستانه هلال‌احمر به بنگلادش را تشریح کرد و گفت: سفیر ما در کشور تایلند (که در میانمار نیز آکرودیته است)، اخیراً به میانمار سفر کرده است.

وی افزود: ما اوضاع را از نزدیک رصد می‌کنیم و از هر امکانی برای ایجاد ثبات در منطقه و حمایت از مسلمانان روهینگیا استفاده می‌کنیم.

رحیم‌پور افزود: تاکنون دو دور گفت‌وگو بین علمای اسلام و بودائی برگزارشده است و امیدواریم دور سوم آن به‌زودی دریکی از کشورهای منطقه برگزار شود.

[ad_2]

منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
Website