[ad_1]

بر اساس آخرین اخبار رسیده، شبکه ی رادیویی قرآن با پخش ویژه برنامه های متنوع در ماه محرم یک حسینیه ی قرآنی برای مخاطبان می شود.

با پخش ویژه برنامه‌های محرمی در رادیو قرآن، این رادیو یک حسینیه قرآنی برای مخاطبان می شود که علاقمندان می‌توانند از برنامه‌های مناسب و مرتبط با محرم استفاده کنند.

سخنرانی علما و بزرگان دین اسلام از جمله مقام معظم رهبری، آیت الله جوادی آملی، آیت الله حسن زاده آملی، حجت الاسلام مؤمنی، دکتر رفیعی و آیت الله وحید خراسانی در خصوص ایام محرم و با توجه به نامگذاری هر روز در ویژه برنامه ی حسنیه پخش خواهد شد.

روضه و مرثیه خوانی نیز از دیگر آیتم های ویژه برنامه ی حسینیه است.

یادآور می شود، این برنامه کاری از گروه تامین و تولید رادیو قرآن است که هر روز در ساعات ۱۷:۰۵ و ۲۲:۴۵ به مدت ۱۰ دقیقه تقدیم شنوندگان خواهد شد.

حضور مقدس ویژه برنامه ی رادیو قرآن در هفته دفاع مقدس

ویژه برنامه ی حضور مقدس به منظور بزرگداشت هفته ی دفاع مقدس از رادیو قرآن پخش می شود.

به گزارش پایگاه آگاهی رسانی رادیو قرآن، این ویژه برنامه با آیتم هایی همچون مفهوم و اقسام جهاد در قرآن، وصیت نامه شهدا و پرداختن به قرآن در وصیت نامه ها ، آشنایی با موزه شهدا و دفاع مقدس، محرم در جبهه ها و معرفی کتاب به روی آنتن رادیو قرآن می رود.

تبیین مفهوم و اقسام جهاد بر اساس آیات قرآن، تبیین ویژگیها و خصوصیات شهدا و آشنایی مخاطب با مکانهایی که یادآور و جلوه گر دفاع مقدس و خاطرات آن و شهداست از جمله اهداف این ویژه برنامه است.

این برنامه به همت گروه علوم قرآنی، تهیه کنندگی سمیه خراج، کارشناسی حجت الاسلام سعیدی آریا و گزارشگری لیلا طاهری از ۳۱ شهریور تا ۶ مهرماه ساعت ۱۸:۴۰ تقدیم شنوندگان می شود.

ترجمه ی واژگان قرآن تا مفاهیم آیات در برنامه ی ترجمان وحی

سری جدید برنامه ی ترجمان وحی با هدف پرداختن به ترجمه ی واژگان قرآن تا مفاهیم آیات، از اول مهر به روی آنتن رادیو قرآنی می رود.

به گزارش پایگاه آگاهی رسانی رادیو قرآن، شبکه رادیویی قرآن همزمان با آغاز فصل پائیز برنامه های جدید و متنوعی را در دستور کار دارد که از اول مهرماه به سمع شنوندگان خواهد رسید.

در برنامه ی ترجمان وحی از ابتدای قرآن کریم(سوره مبارکه حمد) ترجمه ی واژگان قرآن تا مفاهیم آیات بررسی می شود.

لازم به ذکر است، برنامه ی ترجمان وحی به همت گروه علوم قرآنی، کارشناسی دکتر فیاض بخش و به تهیه کنندگی مونا توسلی از ساعت ۱۱:۱۵ به مدت ۲۰ دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

صبح امید ویژه ماه محرم از رادیو قرآن پخش می شود

برنامه ی صبح امید ویژه ماه محرم روزهای جمعه از رادیو قرآن تقدیم شنوندگان خواهد شد.

برنامه ی صبح امید در ماه محرم با موضوع کلی تطبیق بین نهضت حسینی و انتظار مهدوی از رادیو قرآن پخش می شود.

این برنامه روز ۳۱ شهریور با موضوع احیای آگاهی و بصیرت، ۷ مهر آزادی انسان، ۱۴ مهر برقراری عدالت، ۲۱ مهر مبارزه با ظلم و ستمگری و ۲۸ مهر برگرداندن عزت دین به روی آنتن خواهد رفت.

لازم به ذکر است، برنامه ی صبح امید به همت گروه علوم قرآنی، به تهیه کنندگی فاطمه گنجی، کارشناسی حجت الاسلام والمسلمین رنجبران و گویندگی تیمور کوشکی از ساعت ۹:۱۵ الی ۱۰ از رادیو قرآن پخش می شود.

[ad_2]

منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
Website