[ad_1]

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: روحانیت و طلاب باید امروز بیش از گذشته به مسئله تهذیب و اخلاق توجه کنند و آیت الله مظاهری از پرچمداران اخلاق و معنویت در حوزه قم و اصفهان بوده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین احمد واعظی در مراسم رونمایی از کتاب مرزبان اخلاق اظهار کرد: دفتر تبلیغات یک مجموعه چند ضلعی است که در کنار کارهای آموزش و پژوهشی، اعزام مبلغ و تولید بیش از ۲۰ نشریه و کارهای فرهنگی متعدد خود، یکی از رسالت‌های خود را بحث احیای آثار ملی قرار داده است.

وی افزود: نکوداشت و چاپ آثار بزرگان علم نه تنها ارج نهادن برخی شخصیت‌های علمی بلکه فعالیتی فرهنگساز و هویت ساز است، زیرا شخصیت های علمی و فرهنگی بخشی از فرهنگ هویت و تاریخ کشور است.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: طلبه ها امروز باید بدانند که چنین شخصیت هایی در همین محیط ها و همین کوچه و خیابان‌ها به درجات بالای اخلاق و معنویت رسیده اند و یک الگو و شاهد و نمونه ای حاضر ببینند که این کار با اجرای چنین برنامه هایی ممکن می‌شود.

واعظی افزود: بدترین چیز برای یک جامعه، این است که افراد قدر علمای خود نباشند و بالاترین عذاب برای یک عالم این است که در میان جاهل ها قرار گیرد و قدر کمال او را ندانند.

وی اظهار کرد: اخلاق گمشده‌ی دیروز و امروز ما است و باید روحانیت و طلاب امروز بیش از گذشته به مساله تهذیب و اخلاق توجه کنند زیرا برکت و اثربخشی کار روحانیت و حوزه‌های علمیه با تهذیب نفس و اخلاقی بودن گره خورده است.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با بیان اینکه آیت الله مظاهری مدیون و مرهون بعد معنوی و اخلاقی خود هستند، گفت: عرضه و بروز و ظهور روحانیت و حوزه های علمی اگر چاشنی اخلاق و معنویت نداشته باشد چیزی بی‌خاصیت و بی‌اثر خواهد بود و برکت کار طلاب مسئله اخلاق و معنویت است و آیت الله مظاهری از پرچمداران اخلاق و معنویت در حوزه قم و اصفهان بوده است.

به گزارش ایسنا، در این مراسم پس از رونمایی از کتاب مرزبان اخلاق از شخصیت‌هایی چون رسول زرگرپور استاندار اصفهان، مهدی جمالی نژاد شهردار اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین سجادی مسئول مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین حمیدرضا ارزانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین سید حسین مومنی معاون تحقیق و تبلیغ مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان، سید حسین رضازاده رئیس موسسه اهل بیت (ع)، حجت الاسلام و المسلمین صادقی مدیر کل اداره اوقاف و امورخیریه استان، دکتر مسعود احمدی انصاری مدیرکل صدا وسیما استان و برخی دیگر تجلیل شد.

انتهای پیام

[ad_2]

ماخذ

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
Website